Pilnuj nowych : Postów | Komentarzy

Spadochronowe rekordy świata

0 odpowiedzi
Spadochronowe rekordy świata

Ze spadochronami mami styczność już od wielu lat. Jak każdy sport, początkowo nie był popularny, a z czasem stał się popularny i wiele osób zaczęło go uprawiać. Dzięki temu obecnie możemy podziwiać wiele rekordów, których pobicie jest marzeniem wielu zapaleńców.

Indywidualne skoki wysokościowe

Rekord ogólny w dzień należy do Eugene Andreev z ZSRR i wynosi 24 500 metrów w dniu 01.11.1962 w Volsku. Zadziwiające, że od tylu lat nie został pobity. Elvira Fomitchewa również z ZSRR jest rekordzistką kobiet. 26.10.1977 roku w Odessie skoczyła z 14 800 metrów.

Indywidualne skoki na celność lądowania (centrum o średnicy 0,05 m)

Niesamowitego wyczynu, bo aż 50 lądowań na dysk dokonał Linger Adburakmanov w 1988 roku we Fergana (ZSRR) i tym samym ustalił Rekord Ogólny. Z kobie najlepsza okazała się również Rosjanka Natalja Philinkova, która w tym samym miejscu i tym samym roku uzyskała rekord ogólny – 41 lądowań na dysku.

Akrobacja indywidualna

Tym razem już nie Rosjanie, ale pokazują się również inne kraje. Francuz Franck Bernahot w 1992 rok w Granadzie osiągnął rekord ogólny 5,40 s. Natomiast rekord kobiet osiada Tatiana Oipowa i wykonywała akrobacje przez aż 6,10 sekund w 1996 roku.

 

Warto zwrócić uwagę, że większość rekordów należy do Rosjan. Ciężko określić dlaczego. Jednak na pewno wiele osób skaczących chce je pobić. Tak więc czeka na nie dużo pracy.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *