Pilnuj nowych : Postów | Komentarzy

Skoki spadochronowe – przeciwwskazania

0 odpowiedzi
Skoki spadochronowe – przeciwwskazania

Skoki tandemowe na dobrze zagościły w ofertach firm zajmujących się spadochroniarstwem. To doskonała okazja, aby samemu poczuć emocje towarzyszące skokowi, ale jednocześnie bez wysokich opłat i czasochłonnego szkolenia. Nie są również wymagane zaświadczenia od lekarza, co często rodzi wiele problemów. Kto powinien skakać, a kto powinien raczej zdecydować się na inne aktywności?

Popularne obecnie skoki w tandemach wcale nie są w tej dziedzinie bardzo ograniczone – mogą korzystać z nich praktycznie wszyscy, z małymi zastrzeżeniami. Zdrowie na najwyższym poziomie nie jest wymagane, dodatkowo świetna kondycja nie jest kluczowa, ale przeciwwskazania istnieją.

Wśród tych najbardziej poważnych trzeba wymienić na ostre stany chorobowe układu krwionośnego i oddechowego, które mogą powodować niebezpieczeństwo przy tak dużych emocjach, jakie towarzyszą skakaniu. Także przeciwwskazaniem jest epilepsja oraz łamliwość kości – osteoporoza i dodatkowo choroby kręgosłupa, które wymagają szczególnej uwagi i leczenia. Zatem w takich przypadkach skoki tandemowe mogą być ryzykowne i nie warto z nich korzystać, ale wybrać mniej forsowne atrakcje.

Warto wskazać, że ograniczeniem jest także wzrost i waga. Osoby, które chcą korzystać ze skoków spadochronowych, powinny posiadać co najmniej 120 centymetrów, dlatego skakać mogą także dzieci, jeżeli mają zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, również trzeba mieć maksymalnie do 120 kilogramów, dlatego osoby przekraczające ten limit, nie mogą skakać. Jest to związane oczywiście z kwestami bezpieczeństwa, dodatkowo także podczas skoków wykorzystuje się sprzęt, w tym uprzęże, które mają swoje ograniczenia.

Podsumowując, skakanie ze spadochronem wcale nie wiążę się z wyjątkowymi obostrzeniami, skakać mogą osoby zdrowe, umiarkowanie chorujące, juniorzy i seniorzy, dlatego jest to świetna atrakcja, nad którą warto się zastanowić, jeżeli poszukuje się czegoś świetnego na prezent czy dla siebie, aby spełnić swoje marzenia na temat latania – to naprawdę nie takie skomplikowane, bo już teraz można zarezerwować dogodny termin!

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *